poslkie dania

Jeśli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są w zasadzie smaczne i warte paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

kuchnia polska Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o innowacyjne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej polskiej kuchni?

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odnaleźć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i optymalne polskie napoje oraz cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.